سومین سوگواره عکس عاشورایی قاب سرخ؛ با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد        /        نمایشگاه عکس عاشورایی قاب سرخ افتتاح شد        /        با حضور سه تن از عکاسان نام آشنای کشور؛ داوری سومین سوگواره عکس عاشورایی آغاز شد + عکس        /       

پایگاه اینترنتی سومین سوگواره عکس عاشورایی قاب سرخ رونمایی شد


پایگاه اینترنتی سومین سوگواره عکس عاشورایی قاب سرخ، با حضور محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، صمد کامجو عضو شورای شهر، حجت الاسلام والمسلمین فاطمیان، عبدالعلی حدادیان مدیر آموزشگاه سینمایی فردایی دیگر و دبیر تخصصی سوگواره و تنی چند از هنرمندان عکاس در محل دبیرخانه سوگواره، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه سومین سوگواره عکس عاشورایی قاب سرخ؛ این پایگاه که پیش از این به صورت آزمایشی به مدت یک ماه مراحل تست فنی خود را پشت سر می گذاشت، پس از احراز نمره قبولی در حداقل های اولیه یک پایگاه اینترنتی، پس از بارگذاری ثانویه طی مراسمی به صورت رسمی رونمایی شد.

محسن زارع مدیر این سوگواره گفت: البته به جهت اطمینان از عملکرد این پایگاه بایستی یک ماه دیگر نیز، امکانات و قابلیت های آن؛ این مرتبه در باز خورد با مخاطب سنجیده شود تا بتواند از آن پس به صورت پایگاه مجازی دائمی سوگواره درآید.

 این پایگاه که پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط حجت الاسلام والمسلمین فاطمیان رونمایی شد کلیه داشته های هر سه دوره را در خود جای داده است.

زارع پس از رونماییِ این پایگاه اینترنتی گفت: این محیط مجازی؛ اخبار، فراخوان، مسیرهای ارتباطی و بازتاب سوگواره در رسانه های مکتوب و اینترنتی کشور را در خود جای داده است. همچنین با توجه به سابقه دو دوره برگزاری سوگواره، بخش آرشیو، کلیه سوابق این دوره ها را که شامل داوران، نمایشگاه، برگزیدگان و گزارشهای تصویری است در خود ذخیره نموده و برای استفاده، در دسترس عموم قرار داده است.

پس از توضیحات مدیر سوگواره، عبدالعلی حدادیان مدیر آموزشگاه سینمایی فردایی دیگر و دبیر تخصصی سوگواره ضمن تبریک به طراحان  این پایگاه اینترنتی، گفت: محیط مجازی کارآمدی طراحی شده که متناسب با سطح و شأن سوگواره است.

وی گفت: وقتی چنین کار ارزنده ای انجام شده، بهتر است با پایگاه های اینترنتی عکاسی معروف و نام آشنا لینک باشد تا همه ی عکاسان کشور از حد و اندازه ما مطلع شوند.

حدادیان افزود: به جرأت می توان گفت حالا این  سوگواره می تواند در بین سوگواره ها و جشنواره های مطرح عکاسی کشور قد علم کرده و برای پیدا کردن مرتبه و جایگاهش سینه سپر کند.

شهردار لار که مهمان ویژه مراسم بود، لحظاتی چند به ایراد سخن پرداخت.

قنبرنژاد گفت: از توضیحات مدیر سوگواره پیداست که زحمات زیادی کشیده شده. امیدواریم که آقا اباعبدالله الحسین (ع) به شما قوت و قدرتی بدهد که همچنان مستدام باشید.

شهردار لار افزود: کمترین کاری که ما می توانیم برای این حرکت بزرگ جوانان هنرمند شهرستان انجام دهیم، حمایت و همراهی است.

وی افزود: امیدواریم همه ی نهادها و ارگان های شهرستان نیز از این حرکت بزرگ فرهنگی که دارای سابقه و پیشینه ی خوبی است، حمایت کرده و جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن آن همدلی و همکاری کنند.

کامجو عضو شورای شهر که دیگر مهمان برنامه بود، در پایان مراسم گفت: بنده خود دو سال شرکت کننده این سوگواره بوده ام. به عقیده من کار شایسته ای است که فرهنگ، آداب، رسوم و سنن ما توسط هنر عکاسی به کشور عرضه شود. امروزه کمتر کسی است که تلفن همراهش دوربین عکاسی نداشته باشد. این دوربین ها توانسته اند، فرهنگِ دورترین نقاط دنیا را هم به ما معرفی کنند. پس چه بهتر، حالا که یک سوگواره شناخته شده در سطح کشور داریم از طریق آن دین باوری و فرهنگ عاشورایی دیارمان را به تمام کشور معرفی کنیم.

۳ نظر

  1. حسین گفت:

    چرا این خبرو اینقدر دیر گذاشتین؟ مگه این مراسم هفته پیش نبوده؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان